ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ
ŠKOLA PŘEDSLAV

Zápis dětí do MŠ na škoní rok 2024/2025 se uskuteční 7. května 2024 od 12, 00 do 14, 00 hod. Popřípadě distanční formou od 2. května do 16. května 2024. Veškeré informace naleznete v záložce mateřské školy - pro rodiče.

Projekt Inovace bez legrace vstoupil do finále (březen 2012)

V dubnu 2009 jsme informovali veřejnost o tom, že Základní škola a Mateřská škola Švihov odstartovala grantový projekt Inovace bez legrace, který je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky. Projekt byl postaven na partnerství se dvěma malotřídními školami, Základní školou a mateřskou Lužany a Základní školou a mateřskou školou Předslav.

Cílem projektu bylo zavádění vyučovacích metod, organizačních forem a výukových
činností včetně tvorby modulových výukových programů s důrazem na mezipředmětové vazby, které vedou k rozvoji klíčových kompetencí; dále pak rozvoj partnerství a síťování, spolupráce a výměna zkušeností mezi školami; využívání ICT ve všeobecně vzdělávacích předmětech a zlepšování podmínek pro využívání ICT pro žáky i učitele, a to i mimo
vyučování.

V současné době je projekt finalizován a bude ukončen v dubnu 2012 závěrečnou monitorovací zprávou.

V průběhu projektu byla do škol zakoupena technika – dataprojektory, interaktivní tabule, notebooky, tiskárna, laminovací a vázací přístroje. Vše je uvedeno do provozu a bezchybně funguje a je využíváno při výuce.. Učitelé vytvořili 300 digitálních učebních materiálů, které zařadili do 28 souborů. Jednotlivé soubory jsou nazvány podle vyučovaných předmětů v základní škole na prvním i na druhém stupni.

29. února 2012 se uskutečnila závěrečná konference spojená s hodnocením projektu.          V rámci dopoledního programu se konal Den otevřených dveří v zúčastněných školách. Zájemci z řad rodičů a široké veřejnosti využili možnost vstupu do vyučovacích hodin. Měli příležitost zhlédnout práci s nově vytvořenými výukovými produkty,  prohlédli si techniku zakoupenou z projektu. Odpoledne se konala závěrečná hodnotící konference za účasti 32 tvůrců a ověřovatelů nově vytvořených digitálních učebních materiálů, zástupců Krajského úřadu Plzeňského kraje, Školských rad, starostů obcí Švihov, Lužany a Předslav.

S výstupy projektu jsou spokojeni žáci i učitelé. Žákům přinesla realizace projektu obohacení výuky o nové metody práce s využitím ICT techniky. Učitelé ocenili zejména zlepšení materiálně technického prostředí, pořízení moderních informačních technologií, které zkvalitnily a zpříjemnily každodenní  náročnou pedagogickou práci. Školy získaly nové zkušenosti s řízením rozsáhlých akcí, ověřily si nové modely řízení, jehož základem byla práce projektového týmu.

Celkové náklady  projektu činily 3 664 352 Kč a veškeré finanční prostředky byly využity v souladu s pravidly pro přidělení dotace.

Nově vytvořené produkty v projektu Inovace bez legrace jsou plně přenositelné a budou v nejbližší době dostupné na

www.zssvihov.info, www.zsluzany.info, www.skolapredslav.info/wordpress. Na uvedených internetových stránkách jsou ve fotogalerii umístěny fotografie ze závěrečné konference i       z průběhu celého projektu Inovace bez legrace, který trval tři roky.

Za realizační tým projektu

Alena Kroupová, administrativní manažer projektu, publicita

Jaroslava Suchá, hlavní manažer projektu

Tisková zpráva IBL

tiskova-zprava-ibl.doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 659,5 kB
Datum vložení: 30. 3. 2012 16:01
Datum poslední aktualizace: 5. 1. 2021 11:42

Adresa:
Předslav 66, 339 01 Klatovy

Základní škola:

Mateřská škola:

skola@predslav.cz

dnes, středa 24. 4. 2024
slabý déšť 8 °C -2 °C
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 9/0 °C
sobota 27. 4. prudký déšť 9/4 °C

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Kolik mrazů do svatého Jiří, tolik do svatého Václava.

Ovoce do škol

Mléko do škol