ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ
ŠKOLA PŘEDSLAV

Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. února

MŠMT informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR

ZAKAZUJE OSOBNÍ PŘÍTOMNOST:

• dětí v mateřské škole
  • žáků 1. a 2. ročníků základní školy
  • žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazeni do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníků základní školy

OŠETŘOVNÉ: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Provoz v ZŠ od 18.11.2020

Informace pro žáky, rodiče a zaměstnance k provozu ZŠ Předslav od 18.11.2020 dle pokynů MŠMT a za dodržení aktuálně platných mimořádných opatření vyhlášených příslušnou KHS, MZ či vládou ve formě krizových opatření:

• Prezenční výuka povolena pro žáky 1., 2. a 3. roč. (málotřídní škola).
  • Žáci 4. a 5. ročníku pokračují v povinné distanční výuce.
  • Umožněn provoz ŠD.
  • Podle možností bude minimalizováno setkávání žáků jednotlivých tříd (příchod, odchod, organizace přestávek, stravování, ŠD, přesuny v budově apod.).
  • Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
  • Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání, je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.
  • Zákaz vstupu osob do budovy s příznaky infekčního onemocnění.
  • Zvýšená hygienická opatření: mytí rukou, dezinfekce při vstupu do budovy, ve tř., před ŠJ, jednorázové ručníky a kapesníky, zvýšený úklid, pravidelné větrání.
  • Provoz ŠJ umožněn – nezbytné dodržet předepsané rozestupy, počet míst u stolu, ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti.
  • Omezení účasti a pořádání kulturních, sportovních a jiných hromadných akcí.
  • Informace bude škola podávat obvyklým způsobem: http://skola.predslav.cz/wordpress/ úřední deska na budově a elektronicky, prostřednictvím ŽK, e mailem školy skola@predslav.cz, telefonicky, prostřednictvím třídních učitelek.
  • Doporučujeme omezit osobní přítomnost rodičů v budově školy na minimum, a to pouze v přízemí na nezbytně dlouhou dobu. Potřebné záležitosti vyřizujte přednostně elektronicky nebo telefonicky, neodkladnou osobní návštěvu školy směřujte na dobu mimo vyučování nebo po domluvě s tř.uč.
  • Jakoukoli nepřítomnost dítěte na prezenční i distanční výuce omlouvejte bezprostředně, infekční onemocnění hlaste ihned. Mgr. Alena Kroupová, ředitelka školy
Datum vložení: 12. 11. 2020 13:41
Datum poslední aktualizace: 4. 1. 2021 13:43
Autor:

Adresa:
Předslav 66, 339 01 Klatovy

Základní škola:
+420 378 609 331

Mateřská škola:
+420 378 609 332

skola@predslav.cz

Počasí dnes:

2. 3. 2021

jasno

Bude většinou jasno až skoro jasno, zpočátku na většině území zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Denní teploty 8 až 12°C, při déletrvající nízké oblačnosti jen 4°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Březnové slunce má krátké ruce.

Pranostika na akt. den

Na Anežku není radno sebou v trávě šíti, protože se celkem snadno vlčí neduh chytí.

Ovoce do škol

Mléko do škol