ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ
ŠKOLA PŘEDSLAV

Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. února

MŠMT informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR

ZAKAZUJE OSOBNÍ PŘÍTOMNOST:

• dětí v mateřské škole
  • žáků 1. a 2. ročníků základní školy
  • žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazeni do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníků základní školy

OŠETŘOVNÉ: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Fitkonto

Již několikátým rokem se naše škola zapojuje do soutěží Fitkonta pořádaných společností LAKTEA.

Stejně tomu bylo i v loňském roce. V termínu od 2. listopadu do 6. prosince 2020 probíhala na území České republiky soutěž „Imunita na talíři“. Každý žák, který se zaregistroval na stránkách www.fitkonto.cz a vytvořil si vlastní konto „MOJE FIT KONTO“ mohl odpovídat na soutěžní otázky a vyhrávat věcné ceny. V soutěži byly vyhodnocovány správné odpovědi na téma imunita, zdraví, ovoce, zelenina, vitaminy, hygiena a bezpečnost potravin. Každá desátá správně zodpovězená soutěžní otázka vyhrávala cenu v podobě bambusového přívěsku – stojánku na mobil, multifunkčního šátku FIT KONTO, klíčenky s nabíjecím kabelem a eko-setu kreslení. Kromě těchto cen mohli být žáci za správné odpovědi každý týden vylosováni a získat tak power banku s bambusovým krytem. Po ukončení soutěže „Imunita na talíři“ byla vyhodnocena úspěšnost škol v akci. Hodnotícím kritériem byl počet správně zodpovězených anket registrovanými žáky ze školy v průběhu konání soutěže. Deset nejúspěšnějších škol, mezi nimi i ta naše, získala rychlovarnou konvici TESCOMA Prezident 1,7 l s možností regulace teploty jako poděkování za motivaci žáků účastnit se akce, podporu při vzdělávání ke zdravému životnímu stylu a případnou distribuci dodaných výher v rámci školy.  Kromě soutěží si žáci na stránkách fitkonta mohou doplňovat každý den pohybové aktivity nebo svůj jídelníček a získávat informace o zdravé stravě a zdravém životním stylu.

Datum vložení: 2. 2. 2021 14:42
Datum poslední aktualizace: 2. 2. 2021 14:44
Autor: Mgr. Miroslava Fleisigová

Adresa:
Předslav 66, 339 01 Klatovy

Základní škola:
+420 378 609 331

Mateřská škola:
+420 378 609 332

skola@predslav.cz

Počasí dnes:

7. 3. 2021

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Svatá Felicita sníh z polí odmítá.

Ovoce do škol

Mléko do škol