Domů > 1.ročník > 18.5. až 22.5.

18.5. až 22.5.

17.05.2020

Český jazyk 

Čtení strana 91, článek Liška a čáp – naučte se článek číst, jak nejlépe dovedete. Budeme ho číst společně nahlas, až se v pondělí sejdeme ve škole. V dalších dnech nakreslete čtyři různé obrázky ke čtyřem různým článkům, které jste nedávno četli z Čítanky. Tyto obrázky budou sloužit jako hádanky pro spolužáky. Podle obrázku jistě poznají, co jste četli.

Psaní  –  každý den napište čtyři řádky z písanky.

Matematika

 Úterý strana 41 sčítání do dvaceti s rozkladem čísla na desítky a jednotky. Například: 11 + 5 = …. Vezmu si počitadlo. Číslo 11 si rozložím na deset a jedna. Desítka čeká samostatně, sečtu si tedy 1 + 5 a už vidím výsledek.

Středa strana 42, tentokrát odčítání. Opět s názorem na počitadle.

Čtvrtek strana 43, vynechte první úkol.

Člověk a jeho svět

Pondělí – Pracujte v učebnici na straně 55. Náměty na povídání najdete vždy dole na stránce, pod čarou. Na stránku může žák namalovat obrázek toho, co v létě dělá nejraději.

Středa – Pracujte v učebnici na straně 56. Náměty na povídání najdete vždy dole na stránce, pod čarou. Na stránku (vedle obilí) namaluje žák tři výrobky z mouky.

1.ročník

Komentáře jsou uzavřeny.