Archív

Archív pro ‘ŠJ’ Kategorie

Uzavření škol, žádost o ošetřovné

14.10.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uzavření škol, žádost o ošetřovné

Rodiče žáků do 10 let mohou žádat o ošetřovné z důvodu uzavření škol. V poslanecké sněmovně bude v nejbližších dnech projednán návrh tzv. krizové ošetřovné. Rodiče se budou moci střídat bez omezení, počítá se s ošetřovným 60% denního vyměřovacího základu, které má být současně v minimální výši 400,-Kč na den.

Rodiče, kteří zůstanou doma se svými dětmi nebudou na základě připravované změny zákona žádat o potvrzení o uzavření školy. Budou vyplňovat Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření škol. Tuto žádost připravuje ČSSZ  a bude uveřejněna na ePortálu ČSSZ.

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

06.05.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Vážení rodiče,

od 25.5. 2020 bude znovu zahájen provoz MŠ Předslav a bude zahájena pravidelná prezenční výuka v ZŠ Předslav takto:

• Provoz v MŠ poběží v obvyklém režimu i čase, včetně stravování.

• Vstup do ZŠ od 7.15 h

• Vyučování v ZŠ bude trvat 4 vyučovací hod, od 7.55 do 11.35 h dle upraveného rozvrhu.

• Zájmové odpolední činnosti ve ŠD nejsou za úplatu, ranní družina není poskytována.

• TV, činnosti mimo školu a kroužky se neorganizují.

• Školní stravování pro žáky ZŠ nelze zajistit z prostorových, organizačních a hygienických důvodů, bude umožněna konzumace vlastní stravy místo oběda ve třídách v době od 12.00 do 12.30 h žákům, kteří se budou účastnit odpoledních aktivit.

Platí:

  • účast na výuce je dobrovolná dle uvážení rodičů
  • zákaz vstupu rodičů do budovy
  • nošení roušek na veřejnosti a společných prostorách školy, žáci budou mít s sebou nejméně 2 roušky na střídání v sáčcích, děti MŠ budou v budově bez roušek
  • omlouvání nepřítomnosti dětí a žáků obratem – nejpozději do 3 dnů
  • dodržování rozestupů 2 metry před ZŠ i v budově
  • seznámit se s dokumentem PRAVIDLA PROVOZU V MŠ i ZŠ Předslav
  • podmínkou nástupu dne 25.5. je podepsané Čestné prohlášení (ke stažení na www)

Mgr. Alena Kroupová, ředitelka školy

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Žádost o ošetřovné při péči o dítě

10.03.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žádost o ošetřovné při péči o dítě

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) bude k dispozici v ZŠ od středy 11.3.2020. Podrobnější informace viz záložka pro rodiče.

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Uzavření ZŠ

10.03.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uzavření ZŠ

Od středy 11. března 2020 je Základní škola Předslav do odvolání uzavřena.

Vláda od úterního večera 10.3. 2020 zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň uzavřela základní a střední školy. Zatím není jasné, na jak dlouho. V úterý dopoledne o tom na tiskové konferenci po jednání Bezpečnostní rady státu informoval premiér Andrej Babiš .

Toto opatření se zatím netýká mateřských škol.

Aktuální informace budou každý den na webových stránkách školy. Sledujte proto: http://skola.predslav.cz/wordpress/

Na stránkách školy budou mít žáci úkoly z jednotlivých předmětů na každý aktuální den. Zpracování úkolů bude škola vyžadovat.

Kontakty: Nevyužívejte prosím naše soukromá telefonní čísla. Veškeré informace získáte prostřednictvím webových stránek nebo využijte e mail: skola@predslav.cz

Mgr. Alena Kroupová

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Otázky kolem školního stravování

23.09.2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Otázky kolem školního stravování

Často se nás děti ptají, proč nejsou hranolky a smažený sýr. Proč se častěji nevaří svíčková? Proč není častěji řízek? Kdy budou zase špagety. Proč máme často luštěniny? Proč bych měl jíst polévku, když ji doma také nevaříme? A mnohé další. Odpověď na tyto otázky nám dává takzvaný SPOTŘEBNÍ KOŠ.

Spotřební koš stanovuje, jaké výživové požadavky mají splňovat jídla podávaná ve školní jídelně. Četnost opakování potravin, jak často brambory, knedlíky, maso, ovoce, zelenina, i to, jaká je jejich doporučená spotřeba na žáka a den. Na to vše myslí legislativa. Důležitá je spotřeba tuků, cukrů, soli. Výpočtem spotřebního koše pak každá jídelna dokumentuje, jak tyto normy dodržuje.

Aktuality, ŠJ

Drakiáda a Dýňohrátky

25.10.2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Drakiáda a Dýňohrátky

Dne 19. 10. jsme uspořádali hned tři akce. Nejdříve měli zájemci možnost zhlédnout výstavu výtvorů našich žáků a jejich rodičů. K vidění bylo mnoho nádherně a nápaditě ozdobených dýní. Obdivovali jsme výrobky z keramiky, různých druhů přírodnin i obrazy vytvářené rozličnými výtvarnými technikami.

Protože se počasí nakonec umoudřilo a po dešti, který trval celé dopoledne, dokonce vysvitlo sluníčko a začal foukat vítr, mohli jsme uspořádat i plánovanou drakiádu a následně i opékání vuřtů. Akci podpořilo více než 80 účastníků. Podívejte se do fotogalerie.

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Kontrola OHS ve školní kuchyni

20.04.2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kontrola OHS ve školní kuchyni

21.3.2016 proběhla takřka periodicky se opakující kontrola OHS zaměřená na školní kuchyni. Nebyly zjištěny žádné nedostatky ať už v úklidu,  hygieně, skladování potravin nebo při manipulaci a křížení činností. Následně byl odebrán ke zhodnocení dle nutričních doporučení a požadavků spotřebního koše jídelníček za měsíc leden. Celkově byl ohodnocen jídelníček jako „VELMI DOBRÝ“.

Sestavit jídelníček v podmínkách naší školy je obzvlášť náročné, neboť jsme závislí na dovozu veškerých surovin – masa i zeleniny a ovoce, nesmíme zamražovat a nemůžeme objednávat denně.

V jídelníčku mají převažovat polévky zeleninové (alespoň 12 krát v měsíci) a nejméně 3 krát do měsíce polévky luštěninové. Jako zavářka do polévek je doporučován kuskus, ovesné vločky, jáhly, bulgur, kroupy, pohanka, cizrna, sója, špaldové noky či kukuřičná krupice, a to nejméně 4 krát za měsíc.  U hlavního jídla by měly být zařazeny bílé druhy mas – kuře, krůta, králík, slepice (minimálně 3 krát za měsíc), dále ryby (2 krát až 3 krát v měsíci). Vepřové maso by se nemělo v jídelníčku objevovat častěji než 4 krát za měsíc. Nežádoucí je maso uzené a uzeniny. Bezmasé nesladké pokrmy by měly být 4 krát za měsíc. Luštěniny, jako je čočka, fazole hrachová kaše by měly být zařazeny 2 krát za měsíc. Jako přílohy knedlíky jen 2 krát za měsíc, 7 krát za měsíc by se měly vyskytnout jako příloha těstoviny, rýže, kuskus, bulgur, rýžové nudle nebo pečivo. Podobně jsou stanoveny i požadavky na čerstvou zeleninu u oběda 7 krát za měsíc, tepelně upravená zelenina 4 krát za měsíc. Neméně náročné jsou i požadavky na svačiny dětí MŠ.

Veřejně chci poděkovat paní Daně Krásnické, vedoucí školní jídelny a naší paní kuchařce paní Marcele Řezníčkové, za velice náročnou práci, které se, jak dokazuje kontrola OHS, zhošťují velice dobře.

A věřte, opravdu to není jednoduché!  Mgr.Alena Kroupová, ředitelka školy

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Hodnocení projektu Ovoce do škol

12.05.2015
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hodnocení projektu Ovoce do škol

V rámci projektu Ovoce do škol dostávají žáci ZŠ dvakrát za měsíc dodávku čerstvého ovoce, zeleniny nebo ovocných či zeleninových šťáv. Dodávka je předávána žákům vždy o přestávkách mezi vyučováním a těší se velké oblibě. Tématu ovoce a zelenina se dotýkáme v rámci jednotlivých vyučovacích předmětů, v rámci průřezových témat, šíříme informace o významu konzumace. V letošním školním roce jsme využili také nabídky doprovodných akcí organizovaných Státním  zemědělským intervenčním fondem a objednali jsme ochutnávkový koš plný nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny a pro příští školní rok žákovské knížky obohacené spoustou informací. Aktivity spojené s projektem zařazujeme také v rámci EVVO, chceme, aby žáci věděli, co jsou to ekologické produkty a uvědomovali si smysl péče o životní prostředí. Ochutnávku ovoce zažili naši žáci již několikrát v hodině Člověk a jeho svět. Poznávali ovoce podle tvaru, barvy, vůně, chuti. Při praktických činnostech a výtvarné výchově vymodelovali pak nádherné druhy jablek.

Jsme spokojeni s kvalitou, četností i formou dodávek ovoce a zeleniny. Využíváme informační zdroje k projektu. www.ovocedoskol.szif.cz.

Na měsíc červen máme domluvenou besedu s paní doktorkou Hlaváčkovou na téma zdravá výživa.

Kladete si otázku, jaký smysl má tento projekt? Zde je odpověď.

1. téměř nikdo nemá problém sníst kus ovoce či zeleniny

2. téměř nikdo nemá problém sníst ovoce či zeleninu ve formě salátů

3. téměř nikdo nemá problém sníst tepelně upravenou zeleninu či ovoce (uvařenou či dušenou, ovocné kompoty)

4. menšina má problém sníst zeleninovou polévku

5. nikdo nebo téměř nikdo nemá problém vypít 100% nepřislazovanou ovocnou či zeleninovou šťávu

 

Aktuality, ŠJ,

Realizace dietního stravování ve školním zařízení

08.04.2015
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Realizace dietního stravování ve školním zařízení

Vyhláška č.17/2015Sb., o školním stravování umožňuje školním jídelnám realizaci dietního stravování, pokud mají potřebné podmínky. Jde především o dostatečné personální a prostorové zajištění a materiální podmínky.  Příprava jídla musí probíhat odděleně, musí být nakupovány potraviny takového sortimentu, který odpovídá povaze onemocnění.

V zařízeních školního stravování, které nemají potřebné personální, prostorové a materiální podmínky k zajištění takového stravování, umožňuje tato vyhláška odebírat dietní stravu od odborně způsobilého dodavatele.

Obě výše uvedené podmínky nelze v našem zařízení splnit. Proto dáváme možnost přinášet dietně uvařenou stravu  z domova, kterou odděleně ohřejeme. Bližší podmínky takového stravování budou dohodnuty individuálně se zákonnými zástupci.

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Co rodiče nevědí o školním stravování

01.02.2014
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co rodiče nevědí o školním stravování

Zajímají Vás otázky okolo školního stravování? Podívejte se na následující odkaz a přečtěte si zajímavý článek.

http://rodiceaskolnijidelny.cz/zpravy/co-rodice-nevedi-o-skolnim-stravovani

Aktuality, ŠJ