Archív

Archív pro ‘ŠD’ Kategorie

Uzavření škol, žádost o ošetřovné

14.10.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uzavření škol, žádost o ošetřovné

Rodiče žáků do 10 let mohou žádat o ošetřovné z důvodu uzavření škol. V poslanecké sněmovně bude v nejbližších dnech projednán návrh tzv. krizové ošetřovné. Rodiče se budou moci střídat bez omezení, počítá se s ošetřovným 60% denního vyměřovacího základu, které má být současně v minimální výši 400,-Kč na den.

Rodiče, kteří zůstanou doma se svými dětmi nebudou na základě připravované změny zákona žádat o potvrzení o uzavření školy. Budou vyplňovat Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření škol. Tuto žádost připravuje ČSSZ  a bude uveřejněna na ePortálu ČSSZ.

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

06.05.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Vážení rodiče,

od 25.5. 2020 bude znovu zahájen provoz MŠ Předslav a bude zahájena pravidelná prezenční výuka v ZŠ Předslav takto:

• Provoz v MŠ poběží v obvyklém režimu i čase, včetně stravování.

• Vstup do ZŠ od 7.15 h

• Vyučování v ZŠ bude trvat 4 vyučovací hod, od 7.55 do 11.35 h dle upraveného rozvrhu.

• Zájmové odpolední činnosti ve ŠD nejsou za úplatu, ranní družina není poskytována.

• TV, činnosti mimo školu a kroužky se neorganizují.

• Školní stravování pro žáky ZŠ nelze zajistit z prostorových, organizačních a hygienických důvodů, bude umožněna konzumace vlastní stravy místo oběda ve třídách v době od 12.00 do 12.30 h žákům, kteří se budou účastnit odpoledních aktivit.

Platí:

 • účast na výuce je dobrovolná dle uvážení rodičů
 • zákaz vstupu rodičů do budovy
 • nošení roušek na veřejnosti a společných prostorách školy, žáci budou mít s sebou nejméně 2 roušky na střídání v sáčcích, děti MŠ budou v budově bez roušek
 • omlouvání nepřítomnosti dětí a žáků obratem – nejpozději do 3 dnů
 • dodržování rozestupů 2 metry před ZŠ i v budově
 • seznámit se s dokumentem PRAVIDLA PROVOZU V MŠ i ZŠ Předslav
 • podmínkou nástupu dne 25.5. je podepsané Čestné prohlášení (ke stažení na www)

Mgr. Alena Kroupová, ředitelka školy

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Žádost o ošetřovné při péči o dítě

10.03.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žádost o ošetřovné při péči o dítě

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) bude k dispozici v ZŠ od středy 11.3.2020. Podrobnější informace viz záložka pro rodiče.

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Uzavření ZŠ

10.03.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uzavření ZŠ

Od středy 11. března 2020 je Základní škola Předslav do odvolání uzavřena.

Vláda od úterního večera 10.3. 2020 zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň uzavřela základní a střední školy. Zatím není jasné, na jak dlouho. V úterý dopoledne o tom na tiskové konferenci po jednání Bezpečnostní rady státu informoval premiér Andrej Babiš .

Toto opatření se zatím netýká mateřských škol.

Aktuální informace budou každý den na webových stránkách školy. Sledujte proto: http://skola.predslav.cz/wordpress/

Na stránkách školy budou mít žáci úkoly z jednotlivých předmětů na každý aktuální den. Zpracování úkolů bude škola vyžadovat.

Kontakty: Nevyužívejte prosím naše soukromá telefonní čísla. Veškeré informace získáte prostřednictvím webových stránek nebo využijte e mail: skola@predslav.cz

Mgr. Alena Kroupová

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Maškarní bál ve školní družině

17.02.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Maškarní bál ve školní družině

Nastal čas maškarních bálů, a tak ani v naší škole tomu není jinak. Poslední den před jarními prázdninami, tedy 7. února, se žáci převlékli do kostýmů a maškarní bál mohl začít. Přestože právě řádila chřipková epidemie, účast byla hojná. Všichni si zatančili, předvedli své dovednosti v soutěžích a nakonec zapózovali na fotografiích. Zábavné odpoledne rychle uteklo a všem se moc líbilo. Několik fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Aktuality, ŠD,

Září ve školní družině

23.09.2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Září ve školní družině

V letošním školním roce se k docházce do školní družiny přihlásilo 27 žáků. Věnujeme se zájmovým činnostem, při kterých malujeme a vybarvujeme obrázky, pleteme náramky z vln, vystřihujeme a vyrábíme dekorace do školy nebo domů. Hrajeme společenské a didaktické hry, ve kterých během roku soutěžíme o drobné ceny. Stavíme z konstruktivních stavebnic, modelovací hmoty, ale i přírodních materiálů, čímž rozvíjíme motoriku a prostorové vnímání, fantazii a představivost. Již několikátým rokem pokračujeme v chovu akvarijních rybiček. Také na procházkách pozorujeme okolí, práce na polích a zahradách. Všímáme si proměn v přírodě.

Stejně jako v loňském roce i letos pracuje sportovní kroužek.

Aktuality, ŠD

Nuda je cizí slovo

30.11.2018
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nuda je cizí slovo

Nabídka činností v naší školní družině je opravdu široká. Nudu neznáme.

 • Mezi volnočasové aktivity patří samozřejmě společenské hry. Děti zde mají na výběr: Pátý přes devátý, Pojď se smát, Osadníci z Katanu, Veselá farma, Česko Junior, vědomostní a postřehové hry V kostce, Šachy, Barevný kód, Ypsilonie, Dobble, Hloboučku hop, Ťik a ťak, Smart Games, Cardline a mnohé další.
 • Nezapomínáme na konstruktivní činnosti se stavebnicemi.
 • Tvoříme z přírodnin. Například zvířátka z kaštanů,  ježky z mechu, šišek a listí, vánoční skřítky z větviček, šišek a mechu, podzimní svícny.
 • Malujeme různými technikami.
 • Vyrábíme z odpadového materiálu jako jsou kartony, plastové lahve. Vznikla tak kupříkladu Mikulášova bota zdobená zbytky látek a kožešin.
 • Zpracováme vlnu. Máme náramky KUMIHIMO.  Sněhové koule a různobarevné ptáčky sloužící jako vánoční ozdoby na stromeček.
 • Korálkujeme, drátkujeme.
 • Zvládáme techniku quilling. Vznikají nádherné sněhové vločky, kytičky a nejrůznější ornamenty.
 • Již několik let máme v družině akvárium s rybičkami. Všichni žáci se rádi podílejí na péči, kterou paví očka vyžadují. Střídají se v krmení, pomáhají s čištěním a mytím akvária.
 • Mimo tyto aktivity chodíme na procházky, pozorujeme krajinu, práci na polích a zahradách, všímáme si proměn v krajině. V lese poznáváme šišky a větvičky nebo listy stromů.
 • Využíváme sportovní a dětské hřiště. Hrajeme pohybové a míčové hry, rozvíjíme zdatnost.

Ještě než začne advent, máme v plánu vyrobit si adventní kalendář ve tvaru stromečku se zavěšenými textilními balíčky. Vytvářeli jsme také vánoční dárky a přáníčka na Big shotu. Na tento lisovací přístroj máme mnoho vyřezávacích šablon a embasovacích kapes.

Každý, kdo chce, si svou oblíbenou činnost najde.

Aktuality, ŠD,

Kdo si hraje, nezlobí …

30.01.2018
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo si hraje, nezlobí …

Ve školní družině děláme spoustu věcí. Za slušného počasí chodíme na sportovní a dětské hřiště, podnikáme přírodovědné procházky, pozorujeme život v lese. Malujeme a vybarvujeme obrázky, tvoříme  podle vlastní fantazie, a  to z nejrůznějších materiálů, stavíme z konstruktivních stavebnic.

Každý rok se rozšíří nabídka zábavných a společenských her, které si žáci mohou zahrát. A v každém z nás je i soutěžní duch. V letošním školním roce již proběhlo několik soutěží zaměřených na postřeh, logiku nebo paměť. Žáci hráli turnaj ve hře Člověče, nezlob se, piškvorky, pexeso nebo skládali puzzle na čas. V prosinci jsme využili krátké sněhové nadílky a soutěžili o největšího a nejhezčího sněhuláka. Na konci každé soutěže samozřejmě vyhlašujeme pořadí těch nejúspěšnějších a ti si pak vyberou drobnou odměnu dle vlastního výběru.

V současné době probíhá další soutěž zaměřená na zručnost. Skládáme kancelářské sponky na čas. Soutěže nás prostě baví.

Aktuality, ŠD

Maškarní 2017

20.02.2017
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Maškarní 2017

Ve čtvrtek 16. 2. se konal maškarní bál ve školní družině. Jako mávnutím kouzelného proutku se děti proměnily v nejrůznější masky. K vidění byli čarodějnice, vojáci, víly a princezny, pirát, indiánka, ale i kuchař, drak a řada dalších. Od první chvíle děti tančily, bavily se a také soutěžily. Čas rychle utíkal a nám zbylo pár chvil na pořízení fotografií, na které se můžete podívat ve fotogalerii.

Aktuality, ŠD

Poděkování

13.12.2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poděkování

Vážení rodiče, přátelé školy,

ráda bych touto cestou poděkovala vám všem za podporu naší školy, za čas a sponzorské dary, které škole věnujete. Vážíme si toho, že účast na školních akcích je vždy hojná, často 100%. Není to tak všude. Máme také plnou podporu zřizovatele, a to je neocenitelné.

Jsem pyšná na úspěchy našich žáků.

Přeji Vám všem krásný adventní čas a těším se na další společná setkávání v novém roce.

Alena Kroupová

 

Aktuality, , ŠD,