Mikulášská nadílka v mateřské škole 2020

04.12.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská nadílka v mateřské škole 2020

Mikulášská nadílka měla letos poněkud netradiční podobu. V naší mateřské škole bylo dnes několik malých andílků a čertíků. Po zazvonění zvonečku přišel Mikuláš s nadílkou. Čertíci a andílci mu hezky zarecitovali a společně jsme si všichni zazpívali. Nakonec jsme si zatančili a zasoutěžili. Prohlédnout si nás můžete ve fotogalerii.

Aktuality,

Provoz v ZŠ od 18.11.2020

12.11.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Provoz v ZŠ od 18.11.2020

Informace pro žáky, rodiče a zaměstnance k provozu ZŠ Předslav od 18.11.2020 dle pokynů MŠMT a za dodržení aktuálně platných mimořádných opatření vyhlášených příslušnou KHS, MZ či vládou ve formě krizových opatření: • Prezenční výuka povolena pro žáky 1., 2. a 3. roč. (málotřídní škola). • Žáci 4. a 5. ročníku pokračují v povinné distanční výuce. • Umožněn provoz ŠD. • Podle možností bude minimalizováno setkávání žáků jednotlivých tříd (příchod, odchod, organizace přestávek, stravování, ŠD, přesuny v budově apod.). • Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole. • Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání, je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy. • Zákaz vstupu osob do budovy s příznaky infekčního onemocnění. • Zvýšená hygienická opatření: mytí rukou, dezinfekce při vstupu do budovy, ve tř., před ŠJ, jednorázové ručníky a kapesníky, zvýšený úklid, pravidelné větrání. • Provoz ŠJ umožněn – nezbytné dodržet předepsané rozestupy, počet míst u stolu, ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. • Omezení účasti a pořádání kulturních, sportovních a jiných hromadných akcí. • Informace bude škola podávat obvyklým způsobem: http://skola.predslav.cz/wordpress/ úřední deska na budově a elektronicky, prostřednictvím ŽK, e mailem školy skola@predslav.cz, telefonicky, prostřednictvím třídních učitelek. • Doporučujeme omezit osobní přítomnost rodičů v budově školy na minimum, a to pouze v přízemí na nezbytně dlouhou dobu. Potřebné záležitosti vyřizujte přednostně elektronicky nebo telefonicky, neodkladnou osobní návštěvu školy směřujte na dobu mimo vyučování nebo po domluvě s tř.uč. • Jakoukoli nepřítomnost dítěte na prezenční i distanční výuce omlouvejte bezprostředně, infekční onemocnění hlaste ihned. Mgr. Alena Kroupová, ředitelka školy

Rozvrh hodin

Výstava skřítků Podzimníčků v MŠ

21.10.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výstava skřítků Podzimníčků v MŠ

I v letošním roce jsme se rozhodli pořádat výstavu skřítků Pozimníčků v chodbě mateřské školy. Děkujeme rodičům za příkladnou spolupráci s MŠ a také za jejich trpělivost, kreativitu a fantazii při výrobě Pozimníčka ve spolupráci se svým dítětem. Všechny skřítky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Aktuality,

Uzavření škol, žádost o ošetřovné

14.10.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uzavření škol, žádost o ošetřovné

Rodiče žáků do 10 let mohou žádat o ošetřovné z důvodu uzavření škol. V poslanecké sněmovně bude v nejbližších dnech projednán návrh tzv. krizové ošetřovné. Rodiče se budou moci střídat bez omezení, počítá se s ošetřovným 60% denního vyměřovacího základu, které má být současně v minimální výši 400,-Kč na den.

Rodiče, kteří zůstanou doma se svými dětmi nebudou na základě připravované změny zákona žádat o potvrzení o uzavření školy. Budou vyplňovat Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření škol. Tuto žádost připravuje ČSSZ  a bude uveřejněna na ePortálu ČSSZ.

Aktuality, , ŠD, ŠJ,

Úspěch ve výtvarné soutěži Naše zahrádka

08.10.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úspěch ve výtvarné soutěži Naše zahrádka

Také v letošním školním roce jsme se účastnili výtvarné soutěže, kterou pořádalo územní sdružení ČZS v Klatovech. Ve 22. ročníku soutěže dětí na téma NAŠE ZAHRÁDKA, která se uskutečnila ve dnech 2. až 4. října 2020 jako součást výstavy ovoce zeleniny a květin konané pod názvem ZAHRADA POŠUMAVÍ XIII v sále SŠZP v Klatovech, jsme získali dvě první místa.

Jedno první místo patří mateřské škole, druhým prvním místem se pyšní základní škola.

Rozvrh hodin

Slavnostní ukončení projektu Setkání s knihou

15.09.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavnostní ukončení projektu Setkání s knihou

Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou

15. 9. 2020 se uskutečnilo dlouho odkládané setkání s paní spisovatelkou Petrou Braunovou.

Petra Braunová nám představila své knihy pro děti. O každé knize krátce pohovořila a došlo i na autorské čtení.

Nechala nás nahlédnout do tvůrčího procesu vzniku svých knih. Prozradila nám, kde čerpá inspiraci.

Seznámila nás s postupem vzniku knihy od nápadu přes rukopis, nakladatelství,  ilustrace až po knihkupectví.

Školní rok 2020/2021

21.08.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní rok 2020/2021

Letošní školní rok začíná v úterý 1.září 2020. Těšíme se na nově příchozí děti a připomínáme věci, které potřebujeme do mateřské školy:

  • na spaní

–  pyžamo

–  polštářek

–  plyšová hračka

  • do šatny

–  taška s náhradními věcmi (tričko, ponožky, kalhotky/slipy, punčocháče, tepláky)

–  papírové kapesníky – jednotlivé balení – balíčky (děti si berou ven na vycházku)

–  bačkory (ne pantofle) – bez tkaniček a složitého zapínání

–  boty do tělocvičny (bílá podrážka)

–  pohodlné oblečení na hraní do třídy – tepláky, legíny, sukýnku apod.

–  1 ks tepláky (legíny) na převlečení na pobyt venku, v zimě oteplovačky, v létě kraťasy

–  pláštěnka nebo nepromokavá bunda

–  gumovky nebo nepromokavé boty

  • do třídy

–  hrneček

–  papírové kapesníky – box (krabice)

Prosíme rodiče, aby měly děti všechny věci podepsané.

Ráno se děti scházejí do 8 hod, vyzvedávání dětí po obědě nejdříve ve 12,30 hod, odpoledne ve 14,45 hod. Prosíme rodiče o dodržování stanovených časů. Provozní doba MŠ zůstává stejná 6,30 – 16,00 hod.

Aktuality,

Rouzloučení s předškoláky

26.06.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rouzloučení s předškoláky

Tak zase nastal čas, kdy se musíme loučit. V tomto roce končí docházku v mateřské škole pouze tři děti. Ve středu 24. června 2020 jsme je pasovali z předškoláků na školáky. V důsledku hygienických opatření proběhlo pasování bez účasti rodičů, ale i tak si děti slavnost náramně užily. Každý z předškoláků přednesl nově naučenou báseň, ukázal se s taškou do školy při promenádě, zazpíval několik písní a na závěr byl slavnostně pasován. Všem třem předškolákům přejeme hodně úspěchů v první třídě základní školy a věříme, že i díky pobytu v mateřské škole budou úspěšní a šťastní v dalším životě.

Aktuality,

Ovoce a zelenina do škol

17.06.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ovoce a zelenina do škol

Dne 16.6. jsme realizovali doprovodné opatření k projektu Ovoce a zelenina do škol. Každý žák dostal sáček ovoce. Netradiční ovoce kumquat přilákalo dětskou pozornost. Mandarinko-pomeranč, neboli zlatý pomeranč je pěstován v Asii a bývá označován jako symbol štěstí. Má velký obsah vitamínu C.

Žáci byli velmi spokojení.

Aktuality,

Mléko do škol

11.06.2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mléko do škol

Dne 9.6. jsme ve škole realizovali doprovodné opatření : OCHUTNÁVKA PRO KAŽDÉHO ŽÁKA“ k projektu Mléko do škol. K prezenční výuce v té době bylo přihlášeno 21 žáků, všichni žáci byli ve škole.

Zdůraznili jsme si, že mléko je nezbytnou součástí výživy, že dodává tělu například bílkoviny a vápník velmi potřebný pro stavbu kostí. Povídali jsme si o tom, jaké mléčné výrobky mají děti rády.

Bílý jogurt si doma běžně dochucují pouze dva žáci.  Méně sladký kakový lipánek dětem vyhovoval, menší obsah cukru si neuvědomovaly. Neochucenému mléku dávají přednost kromě jednoho všichni žáci. Jeden žák mléko nepije. Na dodávky mléčných výrobků žáci čekají s nadšením. Upřednostňují je před vlastní svačinou.

Aktuality,